حافظ 21 ساله کاشانی قرآن و نهج البلاغه ؛

حافظ 21 ساله کاشانی‌قرآن و نهج البلاغه و دارنده دو رتبه اول کشوری حفظ خطبه ها و رتبه سوم کشوری در حفظ کل نهج البلاغه ، آرمان گرایی‌بزرگترین درس نهج البلاغه اعلام کرد.

محمد حداد د اشاره به نقش موثر حفظ نهج البلاغه و فراگیری این موضوع در جامعه برای غربت زدایی از این کتاب شریف اظهارداشت: بیان صحیح معارف نهج البلاغه به جامعه و جهان ، هر انسان حق طلب و غیر مغرضی را شیفته خودش خواهد کرد.
 
وی، معرفی درست و صحیح معارف قرآن به مردم را اثرگذار خواند و با اشاره به اینکه قرآن مطابق با فطرت انسان است اظهارداشت: رسانه ها در معرفی صحیح معارف قرآن به جامعه موجب جذب افراد جامعه به سمت قرآن خواهد شد .
 
محمد حداد، دشمنی با نهج البلاغه درتاریخ اسلام و کم کاری‌های انجام شده درمعرفی نهج البلاغه را مهمترین دلیل مهجوریت این کتاب شریف دانست و افزود: دوستی حضرت ، میزان سنجش ایمان است ، جامعه امروز جامعه با ایمانی‌نیست که محبت حضرت در آن باشد چون اکثریت کفر، قدرت را در دست دارند.
 
این حافظ کل نهج البلاغه و قرآن، آشنایی بیشتر با قرآن را مهمترین انگیزه خود برای حفظ کل قرآن اعلام کرد و با بیان این نکته که لازمه عمل به هر چیزی شناخت و آشنایی با آن است یاد آورشد: مقدمه و دروازه ورود به وادی فهم و درک قرآن ، حفظ این کتاب آسمانی است که  فرصت تدبّر در قرآن را برای انسان مهیا می کند.
 
وی همچنین با اشاره به منویات مقام معظم رهبری برای تربیت10 میلیون نفرحافظ قرآن کریم، لزوم انجام اقداماتی در جامعه برای مقابله با هجمه های ضد فرهنگی را ضروری دانست و گفت: معرفی درست و صحیح معارف قرآن به مردم می تواند نقش تعیین کننده ای داشته باشد.
 
محمد حداد نقش مجموعه قرآنی مردم نهاد موسسه فرهنگی‌قرآن وعترت امیرالمومنین (ع) کاشان  را درتربیت دینی خود موثر خواند و افزود: موسسات مردم نهاد قرآنی به دلیل ارتباط مستقیم با مردم و جامعه می توانند از این فرصت بیشترین استفاده را داشته باشند.
 
وی، قرآن و نهج البلاغه را باعث واکسینه شدن انسان در برابر معضلات و مشکلات جامعه دانست و تاکیدکرد: آشنایی کامل با قرآن و نهج البلاغه به معنای درک نگرش صحیح مسائل مختلف است و به هر میزان که این آشنایی بهتر صورت بگیرد، نگرش انسان را تصحیح خواهد کرد و این بدیهی است که اگر شخصی نسبت به مسائل مختلف زندگی دید درست و صحیحی داشته باشد، دچار خطا و انحراف نخواهد شد.
 
این حافظ کل قرآن و نهج البلاغه گفت: تنها راه نجات از انحرافات ، انس با سه گنجینه بی پایان قرآن، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است و به هیچ وسیله دیگری به غیر از حبل الله نمی توان چنگ زد.
 
محمدحداد همچنین ، دوستان ، اقوام  و به ویژه پدر و مادر و دایی و استادخود حجت الاسلام مجتبی حسن زاده مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین کاشان را از مشوقین خود دانست و بهترین خاطره دوران حفظ قران و نهج البلاغه را دیدارمحمد حداد حافظ کل قرآن و نهج البلاغه با علامه حسن زاده آملی ذکرکرد.
 
محمد حداد نهج البلاغه طی مدت یکسال در 15 سالگی وقرآن را به مدت 9 ماه  در موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان حفظ کرد و موفق به کسب دو رتبه اول کشوری حفظ خطبه ها و رتبه سوم کشوری در حفظ کل نهج البلاغه شد و هم اکنون نیز ضمن تحصیل در رشته فیزیک دانشگاه بعنوان استاد آموزش حفظ نهج البلاغه و قرآن در موسسه فرهنگی قرآن و عترت امیرالمومنین علیه السلام کاشان فعالیت دارد.
 
لازم به ذکر است درنخستین آیین تکریم از خادمان صحیفه سجادیه و دومین آیین تکریم خادمان نهج البلاغه که همزمان با مراسم اختتامیه بیست و یکمین نمایشگاه بین لمللی قرآن کریم تهران برگزارشد موسسه فرهنگی‌قرآن وعترت امیرالمومنین (ع) کاشان از بین دو هزار موسسه فرهنگی قرآن و عترت کشور موفق به کسب رتبه برتر و بعنوان موسسه برگزیده کشور انتخاب و معرفی شد و در بخش آموزش،  محمد حداد حافظ کل قرآن و نهج البلاغه دربخش حفظ نهج البلاغه و همچنین خانم ها منصوره یوسفی حافظ کل قرآن ، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و طاهره دوست حافظ کل قرآن ، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در بخش حفظ صحیفه سجادیه بعنوان نفرات برتر و برگزیده انتخاب و موفق دریافت لوح ، تنیس و جوایز نقدی شد. 
 
محمد حداد حافظ کل قرآن و نهج البلاغه 
 
منبع:پرتال کاشان
/ 0 نظر / 34 بازدید